KULLANIM KOŞULLARI

Bu site üzerinden sunulan bilgi ve hizmetleri kullanmadan önce Site Kullanım Koşullarını ("Kullanıcı Sözleşmesi") dikkatlice okuyun. Öğretmen.Net sitesine erişmekle, siteyi kullanmakla veya siteye üye olmakla bu sözleşmenin bütün madde ve şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Eğer bu sözleşmedeki madde ve şartların tümünü kabul etmiyorsanız, lütfen Öğretmen.Net sitesini kullanmayınız. Şartları kabul etmemeniz halinde, sitede sunulan hizmetlerin hiçbirinden yararlanma hakkınız olmayacaktır.

Bu sitedeki web sayfaları ve ona bağlantılı Öğretmen.Net alan adı altındaki tüm sayfalar ("Site"), Muslu Bilgi Teknolojileri Limited Şirketi ("Muslu Teknoloji", "Ogretmen.Net") malıdır ve Muslu Bilgi Teknolojileri Limited Şirketi tarafından işletilir. Siteye ve sunulan hizmetlere, sizler ("Kullanıcı") tarafından aşağıdaki maddelerde belirtilen şartların kabulü dahilinde erişilebilir.

Kullanıcılar, aşağıdaki koşullara uymayı kabul etmiş sayılır. Kullanıcının bu kurallara uymadığına dair bir başka üyeden şikâyet gelmesi ya da Öğretmen.Net tarafından böyle bir durumun tespiti durumunda, kullanıcının gönderdiği tüm mesaj ve bilgiler Öğretmen.Net tarafından incelenebilir, mesajları herhangi bir uyarıda bulunulmadan silinebilir, bu kişinin üyeliği askıya alınabilir ya da tamamen iptal edilebilir, tekrar siteye erişmesi engellenebilir ve gerekirse yasal soruşturma için bu bilgiler ilgili kurumlarla paylaşılabilir. Kullanıcıların aşağıdaki koşullara uymamasından dolayı kendilerine veya diğer kullanıcılara gelebilecek zararlardan Öğretmen.Net sorumlu değildir.

1. SORUMLULUKLAR
1.1. Öğretmen.Net fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.
1.2. Öğretmen.Net, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.
1.3. Kullanıcı, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder.
1.4. Kullanıcı, site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda ‘Site’ yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.
1.5. Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır.
1.6. Öğretmen.Net, onaylı üyelerin bilgilerinin doğruluğunu üyenin gönderdiği belgeler aracılığı ile teyit etmiştir. Öğretmen.Net, onaylı üyenin başvuru formunda ve profilinde belirttiği referanslar ile iletişime geçebilir ve bunların doğruluğunu teyit edebilir.
1.7. Kullanıcı, kayıt ve/veya iletişim esnasında verdiği bilgilerin doğruluğunu onaylar ve bu bilgilerin yanlış olmasından kaynaklanacak her türlü sonucu peşinen kabul eder.
1.8. Öğretmen.Net, özel ders ihtiyacıyla kendisine başvuran ve özel ders öğretmeni talep eden öğrencileri veya öğrenci velilerini, üyelik şartlarını kabul ederek üye olmuş özel ders öğretmenleri ile bir araya gelmesine aracılık eder. İşbu amacına yönelik Öğretmen.Net sadece sözleşme tarafı öğretmen ile öğrenciler veya velilerini bir araya getirmeyi sağlamaktadır. Bu sebeple öğretmen ile öğrenci arasında doğacak her türlü ihtilaf, anlaşmazlık veya sair hususlardan Öğretmen.Net sorumlu değildir.
1.9. Öğretmen.Net bulunan bütün yazılı, resimli, grafik içeren veya içermeyen tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyalleri kopyalayarak kişisel sayfalarda yayınlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktır.
1.10. Kullanıcı, en az 18 yaşında bulunduğu hususunu teyit eder. 18 yaşının altındaki bir kullanıcı anne, baba veya velisi gözetiminde üye olabilir. Kullanıcı, aynı zamanda hizmetleri kullanmaya ve siteye giriş yapmaya yasal olarak yetkili olduğunu ve hizmetlerin seçiminde, hizmetlerin kullanımında ve siteye girişinde her türlü sorumluluğu üstlendiğini, Öğretmen.Net’e tasdik eder. Sitenin kullanımından ya da kullanılamamasından doğabilecek herhangi bir zarardan Öğretmen.Net, sorumlu tutulamaz.
1.11. Site, kullanıcıların kullanımı için mevcut olup; örgütler, şirketler ve/veya işletmeler, siteyi veya sitede sunulan hizmetleri sitenin amacı dışında herhangi bir ticari amaç doğrultusunda kullanamazlar. Sitede yer alan bilgiler, fotoğraflar, linkler kopyalanarak başka bir ürün veya hizmet için kullanılamaz. Sitenin yasa dışı ve/veya yetkisiz kullanımı halinde, soruşturma açılarak gerekli olan her türlü yasal tedbir, sınırsız bir şekilde uygulanacaktır.
1.12. Kullanıcılar, siteyi amacı dışında, yasal olmayan ve suç teşkil edebilecek amaçlar doğrultusunda kullanamazlar. Site kullanıcılarının yasal olmayan davranış ve faaliyetlerinden dolayı kendilerine veya diğer kullanıcılara gelebilecek zararlardan Öğretmen.Net hiçbir şekilde sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz.
1.13. Öğretmen.Net üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Bu durumda oluşabilecek olan sorunlardan Öğretmen.Net sorumlu değildir.
1.14. Öğretmen.Net’e üye olurken seçtiğiniz şifre sadece sizin tarafınızdan bilinmektedir. Şifrenizin seçimi ve korunması size aittir. Öğretmen.Net şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.
1.15. Öğretmen.Net’e üye olurken verilen bilgilerin doğru ve geçerli bilgiler olduğu kabul edilir. Yanlış beyanlardan dolayı oluşabilecek hatalardan Öğretmen.Net sorumlu değildir. Bilgilerin doğru olmadığı açık bir şekilde belli olan durumlarda Öğretmen.Net, bu üyenin profilinde herhangi bir uyarıda bulunmadan değişiklik yapma, üyeliğini askıya alma veya iptal etme hakkını saklı tutar.
1.16. Öğretmen.Net’e üye olurken ad, soyad ve telefon bilgileri doğrulanmaktadır. Bu bilgilerin doğru olmadığı durumlarda Öğretmen.Net, bu üyenin profilinde herhangi bir uyarıda bulunmadan değişiklik yapma, bu üyenin üyeliğini askıya alma veya iptal etme hakkını saklı tutar.
1.17. Öğretmen.Net gerekli gördüğü durumlarda kullanıcıların üyelik başvuru sayfalarında tanımladığı bilgilerin doğruluğunu teyit etmek için kimlik ve diploma gibi belgeler isteyebilir ve referans talep edebilir. Bu bilgiler kullanıcı tarafında sağlanmadığı taktirde üyelik oluşturulmaz.
1.18. Öğretmen.Net, herhangi bir sebepten dolayı ve üyelere önceden haber vermeksizin üyelerinin profil sayfasına ve profil bilgilerine değişiklik yapma hakkını elinde tutar.
1.19. Her kullanıcı, Öğretmen.Net’te yalnızca bir tek üyelik kaydı açma hakkına sahiptir. Eğer bir kullanıcının birden çok kayıt açtığı tespit edilirse, bu, Öğretmen.Net kurallarının kesin bir ihlali sayılır ve bu kullanıcının tüm üyelik kayıtları iptal edilir.
1.20. Öğretmen.Net’e üye olurken verilen e-mail adresinin üyeye ait ve aktif bir e-mail adresi olma zorunluluğu vardır. Üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-mail adresi esas alınır ve bu adres kullanılır. Öğretmen.Net verilen e-mail adresinin doğruluğuna inanır ve buna göre davranır. Yanlış ve yalan beyan edilen e-mail adreslerinden oluşabilecek hatalardan Öğretmen.Net sorumlu değildir.
1.21. Üye bilgilerinin üyenin ihmali dolayısıyla yetkisiz kişilerce okunmasından veya değiştirilmesinden (üyenin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan Öğretmen.Net sorumlu değildir.
1.22. Üyeler diledikleri taktirde ve diledikleri zaman üyelikten çıkabilirler. Öğretmen.Net aynı şekilde herhangi bir uyarı yapmadan veya herhangi bir sebep göstermeden üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.
1.23. Öğretmen.Net kurallarına aykırı davranışları nedeniyle üyeliği iptal edilen bir kişi, tekrar Öğretmen.Net’e kaydolamayabilir; kayıt yapması durumunda bu kayıt da herhangi bir uyarıya gerek görülmeden iptal edilebilir.
1.24. Öğretmen.Net’in aracılık ettiği ders veren ve ders alan üyeler sadece kişi olabilirler. Eğitim veren kurum, kuruluş, dershane, etüd merkezleri ve ticarethane gibi organizasyonlar üye olamazlar. Kişiler profillerinde sunduğu bilgilerin doğrulamak zorundadırlar.  Öğretmen.Net üyeliği bizzat ders almayan veya bizzat ders vermeyen ve sadece ders verenleri ve ders almak isteyenleri buluşturan kişi, kuruluş veya danışmanlara açık değildir.

2. DEĞERLENDİRME/DEĞERLENDİRME KOŞULLARI
2.1. Ders verenler için Öğretmen Net üyelik platformu, aplikasyonu ve öğretmene tahsis edilen dahili numara üzerinden iletilen mesajlar, yapılan değerlendirme ve yorumlar değerlendirmeyi yapan ve mesajı ileten kişinin sorumluluğu altındadır, Öğretmen.Net ders veren hakkındaki fikir ve görüşlerini yansıtmaz. Öğretmen.Net, iletilen mesajların, yapılan değerlendirme ve yorumların içeriğinden sorumlu tutulamaz. Yapılan yorumların içeriği Öğretmen.Net’i herhangi bir hüküm altında bulundurmaz.
2.2. Gönderilen mesajların, yapılan değerlendirme ve yorumların tümü Öğretmen.Net tarafından incelenmektedir. Gönderilen mesajlar, yapılan değerlendirme ve yorumlar site kullanım kurallarını ihlal edemez. Site kurallarını ihlal eden mesaj, değerlendirme ve yorumlar:

  • Telefon numarası, isim, adres gibi kişisel bilgiler içeren yorumlar,
  • Gerçek olmadığı anlaşılan değerlendirmeler,
  • SPAM içeren yorumlar,
  • Reklam veya promosyon amaçlı olan yorumlar,
  • Diğer sitelere bağlantı içeren yorumlar,
  • Konuyla alakasız yorumlar.

2.3. Öğretmen.Net, yorumlara değişiklik yapma hakkını elinde tutmaktadır. Anlatım bozukluğu, yazım veya imla hataları içeren yorumları düzeltebilir.
2.4. Öğretmen.Net gerekli gördüğü şekilde mesajları iletme veya iletmeme, değerlendirme ve yorumları yayınlama veya yayınlamama hakkını elinde tutar. Bu konuda gerekçe veya sebep göstermek zorunda değildir.
2.5. Ders alan kişi ders veren kişiyi sadece bir kez değerlendirebilir. Öğretmen.Net, değerlendirmenin geçerliliğini teyit etmek için değerlendirmeyi yapan kişilere ulaşabilir.
2.6. Öğretmen.Net’e üye olan tüm ders verenler değerlendirilebilirler. Değerlendirme sonuçları Öğretmen.Net tarafından incelendikten sonra yayınlanmaktadır.

3. DEĞİŞİKLİK HAKKI
Öğretmen.Net'in kullanıcı için sağladığı hizmetler, sitedeki içeriklerin hepsini kapsar, fakat bunlarla kısıtlanmaz. Öğretmen.Net, herhangi bir hizmetinin özelliğini, veri tabanının veya içeriğin kullanılabilirliği de dahil olmak üzere, dilediği gibi değiştirebilir, geçici olarak durdurabilir veya devam ettirmeyebilir. Aynı zamanda Öğretmen.Net, bildirimde bulunmadan ve sorumlu olmadan, belirli özellik ve hizmetlere limit koyabilir veya kullanıcının hesabının veya hizmetinin belli bir kısmını ya da tamamını kısıtlayabilir. Öğretmen.Net’in, dilediği zaman, kullanıcı sözleşmesinde değişiklik yapma hakkı saklıdır. Kullanıcı, bu sayfayı takip ederek bu gibi değişiklikleri incelemek ve bunları bilmekle mükelleftir. Kullanıcı, bu şekilde değişikliğe uğrayan hizmetleri kullanmakla, kullanıcı sözleşmesinin değiştirilmiş madde ve şartlarını kabul etmiş sayılır.

4. TELİF HAKLARI
Bu site, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, uluslararası düzenlemeler ve konu hakkındaki diğer yasalar tarafından korunmaktadır. İşbu Site’de yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi firmaya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.
Kullanıcılar, site içeriğinin herhangi bir bölümünü veya tamamını hiçbir şekilde yayımlayamaz veya üzerinde değişiklik yapmak sureti ile de olsa, kâr amacıyla çoğaltıp dağıtımını yapamaz.

5. GİZLİ BİLGİ
5.1. Öğretmen.Net, site üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3. Kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi Kullanıcı’yı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır.
5.2. Kullanıcı, bu bilgilerin Öğretmen.Net bünyesinde müşteri profili belirlemek, müşteri profiline uygun hizmet, promosyon ve kampanyalar sunmak, istatistiksel çalışmalar yapmak, kanunlar nezdinde yükümlülüğü olan finansal işlemleri gerçekleştirebilmek, öğretmen veya öğrenci yönlendirebilmek amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğini kabul ve beyan eder.
5.3. Gizli Bilgiler, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

6. GARANTİ, ÖZEL DERS SÖZLEŞMESİ İPTALİ
6.1. Kullanıcı ve öğretmen arasındaki ilişkide kanundan kaynaklanan yükümlülükler geçerli olacaktır.
6.2. Öğretmen, Kullanıcı ile akdedilen Özel Ders Sözleşmesi’nin gerektirdiği hizmeti yerine getirmez veya yetersiz bir şekilde yerine getirirse (örn.: derse katılmamak, derse geç katılım, mesleki yetersizlik, kullanıcıya uygunsuz davranış) Kullanıcı destek@ogretmen.net adresine veya kendisine özel kullanımına sunulan şifreli panelden destek talebi oluşturarak sebebini belirterek durum hakkında şikayette bulunabilir. Bu durumda Öğretmen.Net özel dersin niteliğini kontrol eder ve memnun kalınmayan dersin ücretini Kullanıcı’ya iade eder. Kullanıcı ve Öğretmen, Öğretmen.Net’in her türlü ücret iadesi talebini gerçekleştirme ve miktarına karar verme yetkisini haiz olduğunu kabul ve beyan etmektedirler. Öğretmen, memnun kalınmayan özel ders için ücret talep etmeyeceğini kabul eder.
6.3. Kullanıcının kriterlerine uygun olarak atanan özel ders öğretmeni tarafından ciddi bir ihlal gerçekleştirilmesi veya Özel Ders Sözleşmesi’nin yerine getirilmemesi durumunda, Kullanıcı’nın talebi üzerine, Kullanıcı için alternatif bir özel ders öğretmeni bulunmaya çalışılır. Alternatif bir öğretmen bulunursa, önceki Özel Ders Sözleşmesi (satın alınan özel ders paketi) değiştirilen öğretmene aktarılır ve henüz kullanılmamış saatler, başlangıçta kararlaştırılan koşullarda (açık birimler / kararlaştırılan zaman dilimi) alternatif öğretmen ile yapılacak özel dersler için kullanılabilir. Makul bir süre içinde alternatif öğretmen bulunamazsa, Özel Ders Sözleşmesi’ni olağanüstü feshetme hakkı kullanılabilir.
6.4 İşbu sözleşme maddesi uygulanabilir kanunun izin verdiği azami ölçüde geçerli olacaktır. Firma tarafından sunulan hizmetler "olduğu gibi” ve "mümkün olduğu” temelde sunulmakta ve pazarlanabilirlik, belirli bir amaca uygunluk veya ihlal etmeme konusunda tüm zımni garantiler de dâhil olmak üzere hizmetler veya uygulama ile ilgili olarak (bunlarda yer alan tüm bilgiler dâhil) sarih veya zımni, kanuni veya başka bir nitelikte hiçbir garantide bulunmamaktadır. 

7. GÜVENCE
Kampanya kapsamında işlenen kişisel verileriniz, çağrı merkezimiz, mobil uygulamamız veya e-posta, SMS veya diğer yollarla ve kampanya başvuru sayfası olan www.ogretmen.net veya Kullanıcı, Öğretmen.Net’e, Öğretmen.Net’e bağlı şirket veya yan kuruluşlarına, üyelerine, görevli ve çalışanlarına; kullanıcının ya da onun hesabını kullanan üçüncü bir kişinin Site'ye erişmesinden, hizmetleri kullanmasından, kullanıcı sözleşmesini ihlal etmesinden veya başka bir kişi veya kuruluşun fikri mülkiyet haklarını ihlal etmesinden kaynaklanan zararları, maliyetleri, avukatlık ücretlerini veya tazminatları ödeyeceğini garanti etmekle mükelleftir. Bu tür ihtilaflarda, Öğretmen.Net’in elektronik yayınları ve tutulan kayıtlar delil olarak kabul edilir.

8. KULLANICININ CAYMA HAKKI
8.1. Kullanıcı, öğretmen ile akdettiği özel ders sözleşmesi kapsamında, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği uyarınca cayma hakkına sahiptir.
8.2. Kullanıcı, hiçbir sebep göstermeden sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.
8.3. Cayma süresi sözleşmenin imzalandığı günden itibaren 14 gündür.
8.4. Cayma hakkını kullanabilmek için Kullanıcı’nın açık bir dille sözleşmeden caydığını bildirmesi gerekir. Kullanıcı bunun için açık beyanını e-posta ile info@musluteknoloji.com’a veya posta ile gönderebilir. Kullanıcı’nın bu şekilde cayma hakkını kullanması halinde, Öğretmen.Net, Kullanıcı’ya bu iptalin ulaştığına dair bir onay gönderecektir.
8.5. Cayma süresinin geçerliliği için Kullanıcı’nın bu süre sona ermeden önce cayma hakkını kullandığına dair bildirimi göndermesi yeterlidir.
8.6. Cayma sonucunda: Kullanıcı Özel Ders Sözleşmesi’nden caydığında, ödemesini yaptığı özel ders saat paketinin ücreti derhal ve sözleşme iptal bildiriminin ulaşmasından en geç 14 gün içinde iade edilir. Bu para iadesi için Kullanıcı’nın söz konusu ders paketini satın alırken kullandığı ödeme yöntemini kullanılır.
8.7. Cayma hakkına istisna oluşturan durum: Paket dahilinde ilk özel dersin 14 günlük cayma süresi içerisinde kararlaştırılması veya gerçekleşmesi halinde cayma hakkı uygulanamaz. Kullanıcının kararlaştırılan özel derse katılmaması durumunda da cayma hakkı kullanılamaz.
8.8. Tüm bildirimler şu adreslere gönderilebilir: Libadiye Cad. Emaar Residence No:82e/291 Üsküdar İstanbul veya eposta olarak (destek@musluteknoloji.com)
8.9. Özel ders Sözleşmesi’nin akdedildiği günden itibaren 14 günlük cayma süresi dolduktan sonra Kullanıcı, Özel Ders Sözleşmesi’ni iptal edemez ve özel ders saat paketleri için harcanan tutarı geri talep edemez. Özel ders Sözleşmesi’nin olağanüstü fesih hakkı saklıdır. Böyle bir olağanüstü fesih durumunda Kullanıcı kullanılmamış ders saat tutarını geri talep edebilir.

9. SONA ERME
Öğretmen.Net, herhangi bir vesile ile diğer tarafa bildirimde bulunmak suretiyle, her an hizmetlerini sona erdirebilir. Kullanıcının bu anlaşmada belirtilen madde veya koşullardan birini ihlal etmesi halinde, Öğretmen.Net, önceden bildirme mecburiyeti olmaksızın, bazı veya tüm hizmetleri ya da siteye erişimi, derhal sona erdirebilir veya durdurabilir, bu sözleşme çerçevesinde ödenmiş hiçbir ücreti iade etmez.

10. SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ VE UYGULANABİLİRLİK
Öğretmen.Net, mekanik, elektronik veya iletişimsel arıza veya bozulma gibi kendi inisiyatifi dışında gerçekleşen nedenlerden kaynaklanan hatalar yüzünden, bu sözleşmede belirtilen yükümlülüklerini yerine getirememekten sorumlu değildir. Bu sözleşmenin herhangi bir hükmü uygulanamaz veya geçersiz addedilirse, bu geçersizlik sadece bu durum ile sınırlandırılır ve sözleşmenin geri kalan kısmı tamamen geçerliliğini korur.

11. TEBLİGAT
İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, Öğretmen.Net’in bilinen e-posta adresi ve kullanıcının üyelik formunda belirttiği e-posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder..

12. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ
İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul Anadolu Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.