Ogretmennet İnternet Hiz. Ltd. Şti. tarafından sağlanan www.Ogretmen.net web sitesini ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. 

Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için önemlidir. Çevrimiçi hizmetlerimizin kullanımı sırasında erişim güvenliğinizi taahhüt ediyoruz. Web Sitemizi kullanırken paylaştığınız kişisel ve özel bilgileriniz tarafımızca gizli bilgi niteliğindedir. Bu gizlilik sözleşmesinde kullanıcılardan toplanan bilgilerin nasıl kullanılacağını açıklanmaktadır. Web Sitemizi kullanmadan ve kişisel bilgilerinizi paylaşmadan önce lütfen bu gizlilik sözleşmesi okuyunuz. Ogretmen.net’te üyelik oluşturarak ve sitemizi  kullanarak, gizlilik sözleşmesinde açıklanan kişisel bilgilerinizin kullanımı ve saklanması hakkındaki şartları ve kuralları kabul etmiş sayılmaktasınız.

Üyelerimizin kişisel bilgileri ve mahremiyetleri Ogretmen.net için azami derece önemlidir. Bu sayfada yer alan "Gizlilik Prensipleri", üyeler hakkında topladığımız bilgileri ve bu bilgilerin nerelerde ve nasıl kullanıldığını tanımlamaktadır. 

Site Tarafından Toplanan Bilgiler

Ogretmen.net tarafından toplanılan kişisel bilgilerdeki amaç; kullanıcılara kolay ve anlaşılır, aracısız, hızlı ve faydalı bir deneyim sunarak Ogretmen.net'i kullanmanızı sağlamaktır. Bir profesyonelseniz ve ders vermek için sitemize erişiyorsanız sizin hakkınızda topladığımız bilgileri en düzgün ve anlaşılır şekilde ders almak isteyen öğrencilere sunarak, hedefinizdeki öğrencilerin size en doğru şekilde ulaşmalarını sağlamaktır. 


Ogretmen.net'e üye olurken, sizden e-posta adresiniz, kullanıcı adınız ve şifreniz, sizi ve verdiğiniz hizmetleri tanıtıcı bilgileriniz talep edilir. Sizden talep edilen bu bilgiler, Ogretmen.net üyeleri ve ziyaretçiler tarafından tanınmanızı sağlamaktadır. Bu nedenle, eğer kullanıcı adı olarak gerçekteki adınızı kullanırsanız, bu bilginin sitedeki diğer kullanıcılar tarafından görülebilir olduğunu bilmelisiniz. Eğer e-posta adresinizi kullanıcı adınız olarak kullanırsanız, bunun da sitedeki diğer üyeler tarafından görülebildiğini kabul etmiş olursunuz. Kullanıcılardan üyelik esnasında talep edilen soyadı ve telefon numarası gibi bilgilerin sitemizdeki profilinizde yer alması ve diğer ziyaretçiler tarafından görülmesi sizin kontrolünüzdedir. Üyelik oluştururken bu bilgilerin yayınlanıp yayınlanmamasını seçebilir ve üye olduktan sonra bu ayarları istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Ogretmen.net’e özel öğretmen bulmak için giren ziyaretçilere aradıkları öğretmeni en doğru şekilde bulabilmeleri ve en uygun kişilerle irtibat kurmalarını sağlamak amacıyla üyelerimizin yaş, cinsiyet, medeni hal ve meslek bilgileri profil sayfalarında yer almaktadır ve tüm site kullanıcıları tarafından görülebilmektedir. 

Ogretmen.net’te , ders almak isteyen öğrenciler ile ders vermek isteyen üyelerimiz arasındaki iletişim, site içi mesajlaşma sistemi aracılığı ile sağlanmaktadır. Ogretmen.net'in özel mesaj sistemi ile gönderilen mesajlar, sadece sizin kullanıcı adınızla tanımlanır ve kullanıcıların kişisel e-mail adresleri hiçbir şekilde ifşa edilmez. E-posta bilgileriniz Ogretmen.net tarafından yalnızca sizlerle temasa geçmek için kullanılır. 

Kullanıcılar, e-mail adresi ve şifre de dahil olmak üzere tüm kişisel bilgilerini gerekli görmeleri halinde sayfalarında yer alan "Profil Ayarları'' Kısmından; gözden geçirebilir, güncelleyebilir veya değiştirebilirler. Kullanıcı adını değiştirmek isteyen üyelerimizin bizimle iletişime geçmesi gerekmektedir. 

Ogretmen.net spam gönderimine  (istenilmeyen elektronik posta) asla izin vermez. Hiçbir kullanıcı Ogretmen.net'i veya adını kullanarak spam gönderemez. Ogretmen.net’in adını kullanarak spam gönderen kullanıcıyı şikayet etmek için bize ulaşınız!

Hakkınızdaki bilgileri ve geçmişteki ve halen site üzerinden gerçekleştirmekte olduğunuz aktivitelerinizden elde ettiğimiz diğer bilgileri; anlaşmazlıkları çözmek, çıkabilecek sorunları önlemek ve kullanıcı sözleşmemizin yürürlüğünü sağlamak için kullanabiliriz. Zaman zaman, hesap bilgilerinize ve işlem tarihlerinize, sorunları tanımlamak veya uyuşmazlıkları çözmek için bilgilerinize erişebiliriz. Ayrıca, bu gibi bilgiler, teknik sınırlamalardan dolayı ve sistemimizi sürekli yedeklememizden dolayı, hiçbir zaman veri tabanımızdan tamamen kaldırılamayabilir. Ogretmen.net bu bilgileri saklama gerekli durumlarda erişme hakkını saklı tutar.

Ogretmen.net; site kullanım bilgilerini, sitemizi ziyaret edenlerin sayısını, ziyaret sıklığını ve bunlardan ortaya çıkan diğer bir takım verileri sistematik olarak biriktirir. Ogretmen.net, bu bilgileri, sadece istatistiksel ve bir araya getirilmiş toplam veriler olarak kullanır. 


Ogretmen.net kullanıcılarının IP adreslerini, sunucularla ilgili problemleri teşhis etmek, problemleri çözmek ve siteye hizmet vermek için kullanır. Genellikle, IP adresleri, kullanıcını bize eriştiği yeri, kullanıcının hangi servis uygulamalarını kullandığını ve kullanıcının sitede hangi bölümleri ziyaret ettiğini göstermektedir. Ogretmen.net sizin IP adreslerinizle hiçbir şekilde kimliğinizi saptayabilecek amacıyla bir bağlantı kurmaz. Sahtekarlık ve dolandırıcılıkları önlemek amacıyla, IP adreslerini takip etme hakkımızı ve bu adresleri, gerektiğinde yasal mercilerle paylaşma hakkımızı saklı tutarız. 

Ogretmen.net, kendisine gönderilen e-postaları, ve diğer kullanıcıların veya üçüncü şahısların aktiviteleriyle ilgili haberleşme bilgilerini toplama ve saklama hakkını korur. Bu bilgileri gerektiğinde yasal mercilerle paylaşma hakkımızı saklı tutarız. 

Sizin Bilgilerinizin Bizim Tarafımızdan Açıklanması

Ogretmen.net siteyi kullanırken beyan edilen hiçbir kişisel bilgiyi üçüncü şahıslara satmaz, kiralamaz ve bu bilgiyle ticaret yapmaz. Kullanıcıların e-posta adreslerini talep edilmemiş pazarlama için kullanmaz. Bu durumun istisnaları kullanıcını izninin alınmış olması ya da bu bölümde belirtilen diğer hallerdir. Bazı hallerde devlet, kişileri ya da kuruluşları, sizin hakkınızda bilgi ifşaatına icbar edebilir. Ogretmen.net uygun gördüğü takdirde, bu gibi hallerde, sizin yetki vermenize gerek kalmadan bu bilgileri yasal mercilerle paylaşma hakkını saklı tutar. Ogretmen.net, mevcut veya muhtemel bir hukuk davasında, gerçeğe erişmeyi kolaylaştırmak amacıyla, (a) eğer gerekli görürse (b) böyle açıklamaların kendisinin potansiyel mükellefiyetini hafifleteceğine inanırsa veya (c) kendi haklarını icra etmek için bazı kişisel bilgilerinizi paylaşmayı uygun görürse, bu duruma muvafakat etme mecburiyetiniz bulunmaktadır. Ogretmen.net'in bütün aktif değeriyle birlikte satılması halinde veya iktisap edilmesi ile, tipik olarak işin aktif değerlerinden biri olmaları dolayısıyla, müşteri bilgileri de transfer olur. Bu gibi transferlerin vukuu her zaman mümkün olabileceğinden, kişisel bilgilerinizi, Ogretmen.net'i iktisap edenin ileriye dönük olarak, kullanmaya devam edebileceğini, peşinen kabul etmiş sayılırsınız. 

Reklamcılık

Ogretmen.net'in, başka ikinci web siteleriyle ağ bağlantısı bulunabilir. Ogretmen.net bu gibi web sitelerinin gizlilik uygulamalarından veya içeriklerinden sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Ogretmen.net’in bağlantılı olduğun sitelerin gizlilik politika ve prensiplerini gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Ogretmen.net'te gösterilen reklamlar, reklam hizmeti veren iş ortaklarımız vasıtasıyla kullanıcılarımıza ulaştırılır. Bu ortaklar, mevcut ortamda bir takım tanımlama bilgileri kullanabilirler. Bunu yapmak, reklam sahibinin size her çevrimiçi ilan göndermesinde bilgisayarınızı tanımasını sağlar. Bu da reklam verenlerin, sizin veya bilgisayarınızı kullanan diğer herhangi birisinin, onların verdiği hangi reklamı gördüğünü veya hangisine, üzerine tıklamak suretiyle, eriştiğini saptamayı sağlar. Ogretmen.net'in, reklam veren üçüncü şahısların reklam sunucularına ve reklam ağlarına yerleştirilmiş olabilen tanımlama bilgilerine ulaşabilme ve onları kontrol etme olanağı veya hakkı yoktur. Buradaki Gizlilik Prensipleri, sadece Ogretmen.net'in tanımlama bilgilerinin kullanılmasını kapsar, bunlar dışındaki herhangi bir reklam verenin tanımlama bilgilerinin kullanılmasını kapsamaz. 


Üyelik İptal Etme İşlemleri

Ogretmen.net'teki üyeliğinizi iptal etme kararı aldıysanız, siteye kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra 'uyelikiptali@ogretmen.net' adresine mail atarak, üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. İki (2) yıl süresince aktif olmayan ve üyelik girişi yapılmayan hesaplar iki (2) yılın sonunda otomatik olarak geçici şekilde iptal edilmektedir.

Google ve diğer arama motorları sitemizi sürekli ve sistematik olarak belirli aralıklarla taramakta ve indekslemektedir. Üyeliğinizi iptal ettiyseniz, Google sitemizi bir sonraki taramasında bunu fark eder ve kendi kayıtlarını günceller. Bu güncellemenin ardından sitemizde yer alan bilgilerinize Google üzerinden ulaşılamayacaktır. Google'ın sitemizi tarayıp size ait kayıtları güncellemesi bir hafta ile bir ay kadar sürebilir. Bu süre üzerinde bizim herhangi bir kontrol ve müdahale hakkımız bulunmamaktadır. 

Gizlilik Prensiplerinde Yapılan Değişiklikler

Gizlilik uygulamalarımızda esasa ilişkin bir değişiklik olması durumunda, kullanıcılarımız derhal bilgilendirilir. Ogretmen.net, sizden aldığı bilgileri, kaydedilmiş olandan farklı bir biçimde kullanacak olursa bunu sizden e-posta yoluyla onay alarak yapacaktır. Aksi gibi durumlarda herhangi bir sahtekarlık ve dolandırıcılık ihtimalinin önüne geçmek için, onay vermeden önce lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bu sayfada yer alan gizlilik prensipleriyle ilgili bir sorunuz olursa lütfen bizimle irtibata geçiniz.